Початок лютого виявився багатим на медалі для харківських спортсменів

4. February 2020 Олег Гребенюк

Кому потрібен той сніг, коли перші чотири дні нового місяця відбувався справжній медалепад? Харківські спортсмени здобули нагороди на домашньому чемпіонаті України зі стрільби з лука, чемпіонаті України з дзюдо серед юніорів, чемпіонаті України з фехтування у тій же віковій категорії та у легкій атлетиці. Хто ці герої і які саме в них досягнення розповідаємо у наступних абзацах на ikharkovchanin.

Дзюдо

Юніорська національна першість серед 18-річних цього разу відбувалася у Львові. Одразу три представники Харківської області отримали бронзові нагороди, двоє з них у категорії до 50 кг серед чоловіків. Так чвертьфінал подарував нам боротьбу між Дмитром Свидинюком та Михайлом Фіком, переможцем з якої вийшов Свидинюк, однак у наступній стадії поступився. Свої медалі хлопці отримали в поєдинках «нижньої» сітки, один з котрих теж проти харків’янина Андрія Жемеренка. Третя ж бронза дісталася нам у вазі до 57 кг серед жінок, де Тетяна Степанович програла майбутній володарці золота, а свою медаль здобула у поєдинку проти представниці Волині Інни Галян.

Фехтування

9

Цього разу юнаки змагалися на шпагах у Києві, там у доробку представників Харкова теж три медалі, але трохи вищого гатунку: дві срібні і одна бронзова. Андрій Деркач у півфіналі здолав іншого харків’янина Андрія Опанасенко (15:11), який таким чином взяв бронзу. У фіналі ж Деркач мінімально поступився своєму опоненту з Києва – 14:15. Третє місце серед дівчат зайняла Ксенія Макарущенко, на попередній стадії вона поступилася також киянці Єкатерині Чорній з рахунком 8:15.

Легка атлетика

Нарешті золото. На чемпіонаті з легкої атлетики, який проходив у Сумах та у якому взяли участь юні спортсмени з 24 областей та міста Київ наші атлети отримали 2 золоті, 1 срібну та цілих 5 бронзових медалей. Особливої уваги заслуговує Анастасія Матузна, вона окрім того, що здобула золото,  встановила новий юніорський рекорд України з п’ятиборства у приміщенні – 4034 очки. Також золоту медаль принесла Яніна Юрченко пробігши дистанцію 60 метрів за 7.76 секунд. В загальнокомандному заліку збірна Харківської області зайняла друге місце, пропустивши вперед юнаків з Києва. Третє місце посіли легкоатлети з Донецької області.

Стрільба з лука

Окремо варто виділити чемпіонат України зі стрільби з лука, адже він проводився у Харкові, а саме на манежі спорткомлексу НАУ «ХАІ». В ньому взяли участь близько 250-ти лучників, серед яких були як дорослі так і юні спортсмени. Варто зазначити, що манеж ХАІ – це єдиний в Україні критий майданчик, який дозволяє проводити змагання на дистанції 70 метрів.

Рідні стіни допомогли олімпійському чемпіону Віктору Рубану дістатися фіналу і переграти там свого опонента з рахунком 6:2. Сам переможець заявив, що планує сконцентруватися на майбутніх виступах, а саме на чемпіонаті Європи та кваліфікації до Олімпійських ігор у Токіо. Інші медалі, а саме 4 срібла і одна бронза вдалося завоювати у молодшій віковій категорії.